Franse bistro's in opmars: 'De gast krijgt echt waar voor zijn geld'

Le Bofinger - Franse bistro
Gepubliceerd op: 13 maart 2025

Franse bistro's in opmars: 'De gast krijgt echt waar voor zijn geld'

Veel boter, linnen gedekte tafels en een grote kaart: wie houdt er niet van zo’n klassieke Franse brasserie of bistro? Volgens culinair experts is er veel vraag naar dit segment en zien we dan ook veel van dit soort restaurants opduiken. Soms klassiek en soms in een geheel eigen stijl, met een dj, gelikte socials en zelfs met merchandise. “Maar die dikke sauzen blijven.”

 

Tekst: Iris Kranenburg

Openingsfoto: Restaurant Bofinger in Parijs

Foto’s: Simon Detraz, Guy Houben, NITRO Amsterdam

 

Grote kans dat je tijdens een bezoek aan Parijs weleens in La Coupole of Bofinger hebt gegeten. De gigantische restaurants zijn al tientallen jaren een begrip in de stad. De linnen gedekte tafels, het belle epoque-interieur met hoge plafonds, spiegels en glas-in-loodramen, en de chic geklede obers geven dat typische Franse brasseriegevoel. En dan die snelle service en enorme kaart met gerechten zoals fruits de mer, steak tartare, coq au vin en île flottante.

Verder lezen?

Wil jij meer lezen over de opmars van Franse bistro's en waarom ze zo populair zijn? Abonneer je dan nu op Entree Digitaal, en lees alle exclusieve artikelen!

Kies een abonnement

Artikel delen